Výchovný poradce - AKTUALITY

Aktuální informace KamPoMaturitě.CZ - lednové číslo časopisu

Co v čísle najdete?

Kurz „Vyber obor“ na gymnáziu

Milí studenti, vybíráte obor na VŠ? Nevíte, co by Vás bavilo? Jaká škola je dobrou perspektivou do budoucna? Jak se rozhodnout? Pak koukněte na www.vyberobor.cz.

Milí studenti, zájemci o studium na MU!

Ve čtvrtek 6. prosince máte možnost zúčastnit se prezentace zástupců MUNI – můžete se ptát, co Vás zajímá ohledně přijímacího řízení, studia na různých fakultách  i studentského života. Prezentace proběhne v aule, 2. vyučovací hodinu, zúčastnit se mohou zájemci maturitních ročníků, 3. A  a septimy.

Beseda „Jak se učit“ pro nováčky z primy a 1. A

Také letos budou mít možnost žáci primy a 1. A zúčastnit se besedy s psycholožkou PPP Ústí n/Orlicí „Jak se učit“. Dozvědí se, jaké jsou metody učení, jak se učit efektivně a jakou roli hraje správný denní režim v úspěchu ve studiu. Beseda primy proběhne 13. 11., 1. A o týden později, tedy 20. 11.

NÁRODNÍ SROVNÁVÁCÍ ZKOUŠKY letos na 80 fakultách VŠ

Milí studenti, rozmýšlíte se, kde studovat, jak se připravit na přijímačky a jak uspět?  Pak hledejte na www.scio.cz!  Najdete zde to nejdůležitější, co byste měli o zkouškách vědět – seznam fakult, požadované předměty, přihlášku, podmínky přijetí, cvičební testy a přípravu.

Pozvánka na Informační den Univerzity Karlovy 10. 11. 2018

Informační den Univerzity Karlovy se uskuteční v sobotu 10. 11. 2018 od 9:00 hod. do 16:00 hodin v areálu kampusu Albertov (Praha 2). Cílem akce je seznámit studenty středních škol a další zájemce s možnostmi studia na Univerzitě Karlově.

GAUDEAMUS Brno 2018 se blíží!

Ve dnech 23. – 26. 10. 2018 proběhne v Brně veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání - GAUDEAMUS 2018.

V nabídce jsou interaktivní přednášky, testování předpokladů, poradenství, doprovodné programy VŠ, které vám pomohou s výběrem vhodné školy a oboru, objasní náplně studia, poradí se správným nasměrováním.

Akce na MUNI pro středoškoláky

Milí studenti, zajímá Vás, co všechno připravila přírodovědecká fakulta MU pro středoškoláky? Semináře, kroužky či soutěže, které Vám mohou pomoc dostat se na MUNI,  třeba i bez přijímaček! Více informací naleznete na: https://prostredoskolaky.muni.cz/

Významný zdroj informací - časopis KamPoMaturitě.CZ

Milí studenti a studentky, přečtěte si významný zdroj informací -  nové číslo časopisu KamPoMaturitě.CZ

Už dnes si můžete časopis prolistovat nebo stáhnout zdarma na: www.Casopis.KamPoMaturite.cz.