DofE 2022 aneb šest bronzových ocenění pro naše studentky

31 studentů z Pardubického kraje převzalo 18. května v Domě hudby při Pardubické konzervatoři svá ocenění za splnění programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE), který založil princ Philip. Mezi nimi bylo i šest studentek našeho gymnázia, které si převzaly bronzové ocenění z rukou výkonného ředitele programu DofE v České republice pana Tomáše Vokáče: Andrlíková Anna, Popelková Lucie, Jelínková Julie, Dvořáková Anežka, Klimešová Veronika a Horáčková Eva.

Studentky Anna Homolková a Anna Andrlíková se díky účasti v programu zapojily i do česko-německé výměny v rámci DofE Buddy Programu a strávily několik dní v Německu se svými německými kamarády.

Svůj pobyt v Německu zhodnotily slovy: „Cílem naší expedice bylo vytvořit česko-německý expediční slovník, což se nám podařilo. Tato zkušenost nám pomohla překonat strach z cizího prostředí, donutila nás vystoupit ze své komfortní zóny, poznat novou kulturu a aktivně používat jazyk, kterému se dlouhodobě věnujeme. Našli jsme si nové kamarády a vytvořili přátelství na celý život. Podobnou zkušenost doporučujeme všem!“

Oceněným studentkám blahopřejeme a přejeme úspěšné vykročení ke stříbrnému stupínku.