EDUROAM

Eduroam (education roaming) je bezpečná a celosvětová roamingová WiFi infrastuktura vyvíjená a provozovaná mezinárodní výzkumnou a vzdělávácí komunitou. eduroam vznikl v Evropě, postupně získal na popularitě a v současnosti je k dispozici na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy. eduroam umožňuje studentům, vědcům a personálu participujících organizací získat přístup k Internetu kdekoli je přítomen prostým otevřením jejich laptopu.

Kde a jak se připojit?

V prostorách Gymnázia Polička je studentům, zaměstnancům a návštěvníkům k dispozici bezpečné bezdrátové připojení k Internetu přes WiFi síť eduroam.

WiFi síť eduroam je na Gymnáziu Polička k dispozici v těchto lokalitách:

Gymnázium, Polička, nábřeží Svobody 306

Přes síť eduroam je možné se připojit k Internetu také na mnoha dalších pracovištích a organizacích zapojených do projektu eduroam.cz. K připojení je potřeba uživatelské jméno a heslo. Jméno a heslo může být vydané správcem sítě Gymnázia Polička nebo jiné organizace zapojené do projektu eduroam.cz. Všechny návody na tomto webu počítají s tím, že zájemce o připojení má uživatelské jméno vydané Gymnáziem Polička.

Návody na připojení

Windows 10

Technické parametry
  • WPA/WPA2 Enterprise, TKIP