Informatika a dějepis?

Povídání o propojení informatiky a dějepisu.
Naše účast na Počítači ve škole 2023

Jako každoročně jsme před Velikonocemi vyrazili na celostátní konferenci Počítač ve škole do Nového Města na Moravě. A jak jinak než aktivně!
INFENTO a MAKERS II.

Infento je unikátní stavebnice, která nabízí nekonečné možnosti technického vzdělávání. Chytne prvňáky stejně tak jako středoškoláky.
Proběhly další projektové dny v rámci I-KAP II

V pátek 27. 5. proběhly další projektová dopoledne pro žáky základních škol zapojených do spolupráce v rámci programu I-KAP II. Proběhla práce na třech stanovištích zaměřených na různá praktická témata z oblasti přírodních věd. V chemii se žáci seznámili s možnostmi měření pH látek na příkladech z praktického života. Ve fyzice se zaměřili na téma […]
Naši studenti lektorovali workshopy na učitelské konferenci Počítač ve škole 2022

V letošním roce proběhnul již 19. ročník konference učitelů Počítač ve škole. V letošním roce měli na konferenci v roli přednášejících premiéru dva naši studenti.
Jaký byl den s Arduinem?

V rámci „Týdne s Arduinem“ jsme se ve čtvrtek sešli v učebně IVT1. Hlavním tématem bylo seznámení se s problematikou Arduina jako takového.
Bobřík informatiky – vítězství v krajském kole

Jakub Andrlík ze septimy zvítězil v krajském kole Bobříka informatiky
Pojďte si vyzkoušet Arduino!

Arduino Week je celosvětová oslava narozenin Arduina. Chceš se dozvědět více o hardwareové platformě s otevřeným zdrojovým kódem?
SPACE POL – tým soutěže ESERO CanSat se představuje…

Jsme studenti poličského gymnázia a chtěli bychom Vás seznámit s naším soutěžním projektem, který již delší dobu připravujeme. Jak to začalo? V prosinci minulého roku jsme se přihlásili do mezinárodní soutěže ESERO CanSat. Jedná se o soutěž pro studentské týmy, jejímž cílem je sestrojit, naprogramovat a prezentovat miniaturní satelit či sondu. V rámci konstrukce satelitu je třeba dbát celé řady omezení (např. hmotnostní a rozměrové limity, cenové omezení, …). Pokračovat dál…
Expedice POLDER

Plánovanou expedici s vypouštěním 3D tištěných raket dlouho oddalovala vyhlášená „corona-omezení“. Den D tak nastal až 11. května. Naložili jsme nezbytné vybavení a vyrazili směrem k polderu nedaleko za městem. Poměrně dosti foukalo, proto jsme začali stavět náš kosmodrom až po důkladné prohlídce terénu. Vytipovali jsme tak místo, kde byla naše startovací rampa poměrně v závětří. Rampa byla postavena a nastala příprava jednotlivých raket ke startu… a jak to bylo dál?