Dějepis a informatika, že to nejde dohromady?

Dne 27. 11. 2024 se naši studenti zúčastnili přednášky ředitele Muzea východních Čech v Hradci Králové pana doc. Mgr. Petra Grulicha, Ph.D., který je seznámil s různými možnostmi, jak propojit informatiku s dalšími obory, se kterými se setkává ve své praxi. Dozvěděli se tak, jak propojit architekturu, geografii, fotografování a i ten na úvod zmiňovaný […]

Moderní tvorba map

Profesní geografové měli možnost dozvědět se o pokročilejších nástrojích tvorby mapa a analýzy dat v postředí Open Source programu QGIS. S tímto programem pracujeme běžně a tvoříme v něm jednoduché tematické mapy. Tentokrát nás však Petr Klimeš seznámil s využitím zásuvných modulů, které umožňmují využití dat z rozsáhlých databází z otevřených zdrojů. Petr je naším […]

Geografové v terénu

Terénní cvičení geografů druhých ročníků je tradiční součástí podzimního kalendáře školy.

Jak vrátit vodu do krajiny?

Jak zabránit ztrátě úrodnosti a druhové pestrosti? A jak můžeme pomoci my? O tom v hodině zeměpisu 2.A přednášela Adéla Homolová ze spolku Živá voda.

Naši studenti reprezentují ČR v USA

Pavla Šafrová (2.A), Dorota Maděrová, Samuel Witz a David Šplíchal (6.P) odlétají do Washingtonu reprezentovat Českou republiku na Loudoun International Summit, který se koná od 15. – 19. dubna.

Nejlepší geografové v krajském kole

8. dne astronomického jara ve 2. největším českém městě na Labi brali Lukáš Hradecký (6.P) a Štěpán Jandl (4.P) 6. místa v krajském kole geografické olympiády.