Jak vzniká filament?

Filament PM - exkurze

Část členů našich MAKERS se vydala na exkurzi do Haňovic, kde vzniká 3D tiskový filament…

Naši pěvci podle sekundánů.

Prohlédněte si některé naše pěvce. Informace o nich pro vás shrnuli sekundáni v rámci hodin přírodopisu a přidali i odkazy na stránky, kde si můžete poslechnout jejich zpěv. Na tomto odkazu naleznete slideshow.

Výlet do světa psychedelik

Výlet do světa psychedelik

V rámci projektu Věda na přání jsme měli ve druhém ročníku čtyřletého studia možnost absolvovat program o zajímavé skupině látek, psychedelik.

Matěj Grundloch nás reprezentoval v krajském kole biologické olympiády

Ve čtvrtek 11. 5. se odehrálo na Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi krajské kolo biologické olympiády kategorie C. Žáci se utkali v testu biologických znalostí, poznávačce a praktickém laboratorním úkolu. Matěj nás reprezentoval velmi zdatně a stal se úspěšným řešitelem. Zeména nás těší jeho skvělý výsledek v praktickém laboratorním úkolu, kde všechny své soupeře porazil.

Veletrh 3D tisku 3Dexpo

3Dexpo Praha 2023

Část členů našich MAKERS se vydala do Prahy na veletrh 3D tisku 3Dexpo. Jak to tam vypadalo a k čemu nám to vlastně bylo?

Mýty o potravinách

Mýty o potravinách

V rámci projektu Věda na přání jsme měli ve třetím ročníku možnost absolvovat program o potravinách a různých mýtech, které jsou s nimi spojené

Do Liboháje za jarním aspektem

Prima v rámci laboratorní techniky navštívila Liboháj s květenou jarního aspektu. Cílem nebylo jen pozorovat typické jarní květiny, ale hlavně pozorování rozdílů v květeně na různých stanovištích. Žáci na třech stanovištích měřili teplotu půdy, nasycení vodou a míru osvětlení a přidávali k tomu květiny, které na daných stanovištích rostou. Cílem je jednoduché ekologické pozorování, jak […]

Primáni si v muzeu užili interaktivní program o ptácích

Primáni se v pondělí zúčastnili interaktivního programu v muzeu v rámci laboratorní techniky. Program přinesl spoustu zajímavých informací a byl i prostor pro kreativitu a samostatné úkoly. Následovat bude práce v laboratoři, kdy se podíváme na některé zajímavosti o ptácích z biologického hlediska a z hlediska fyziky se bude řešit třeba ptačí let.