Když slova vítězí: úspěch našich studentů v krajské literární soutěži

Slavnostní vyhlášení výsledů 32. ročníku soutěže O pardubický pramínek se konalo 20. 5. v sále Jana Kašpara v Pardubicích. Letošní ročník byl věnován tématu Síla přátelství a přilákal celkem 102 soutěžících. O to víc nás těší, že se v této početné konkurenci naši studenti prosadili a byli oceněni porotou.

Ve II. kateg. získala Anička Hamanová 3. místo, ve III. kateg. Kája Jahodová čestné uznání a ve IV. kateg. Michal Kössler 2. místo.

Každý z příspěvků byl originální a nesl důležité poselství. Někde promlouvaly postavy vymyšlených příběhů, jinde zaznívaly skutečné hlasy autorů, kteří se nebáli jít s kůží na trh. Osobité příběhy našich studentů nás vybízejí i k tomu, abychom se sami zamysleli nad tím, jakou roli hraje přátelství v našem životě.

Aničko, Kájo a Michale, gratulujeme vám, děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy a přejeme spoustu inspirace do další tvorby.

Za komisi českého jazyka Zdena Kleinová