STOVKY LIDÍ, STOVKY PŘÍBĚHŮ, STO LET GYMNÁZIA

Ve dnech 6. – 7. září 2019 oslavíme 100. výročí založení reálného gymnázia v Poličce

Novinky

Další informace k připravovanému programu oslav budeme průběžně umisťovat v této sekci webových stránek.

Stovky lidí, stovky příběhů, sto let gymnázia

Když jsme v prvním zářijovém týdnu vyhlašovali soutěž o nejlepší slogan k 100. výročí naší školy, které budeme slavit ve dnech 6. - 7. září 2019, netušili jsme, jakou záplavu příspěvků příslib jedničky s váhou 10 vyvolá. Všem zúčastněným děkujeme.

Některé slogany byly dobré, jiné vynikající. V dvoukolovém pomyslném klání zvítězil ten, který uvádíme v titulku, jeho autorkou je Klára Pallová z 5. P.

Pozvání

Zveme srdečně všechny absolventy i současné studenty, bývalé pedagogy a zaměstnance, rodiče našich studentů i přátele a sponzory školy společně s jejich rodinami ke společným oslavám.

Záštita a partneři

Oslavy se uskuteční pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

Máte staré fotografie?

Hledáme touto cestou i fotografie ze školních akcí a maturitních večírků, tabla, případně jejich fotografie, pamětníky bramborových brigád, turistických, lyžařských a vodáckých kurzů a jiných zajímavých okamžiků stoleté historie školy, tatranské výletníky, účastníky družebních zájezdů do Tangerhütte, třídní kroniky, staré učebnice, logaritmická pravítka a jiné historické školní pomůcky.

Budeme velice rádi, pokud nám oslavy 100. výročí založení školy pomůžete zpestřit zapůjčením materiálů z vašich soukromých archivů.

Několik historických pohledů

O oslavách můžete informovat také pomocí banneru

Pokud chcete na své stránky přidat odkaz na naši stránku s informacemi o oslavách, budeme rádi. Použít můžete předpřipravený banner:

Pro zobrazení banneru vložte tento kód do své webové stránky: