STOVKY LIDÍ, STOVKY PŘÍBĚHŮ, STO LET GYMNÁZIA

Ve dnech 6. – 7. září 2019 oslavíme 100. výročí založení reálného gymnázia v Poličce

Novinky

Další informace k připravovanému programu oslav budeme průběžně umisťovat v této sekci webových stránek.

Koncert Ondřeje Havelky

Jednou z prvních událostí oslav 100 let od založení reálného gymnázia v Poličce bude slavnostní koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, který se uskuteční 6. září v Tylově domě. Upozorňujeme, že původně avizovaný začátek koncertu byl nakonec posunut na 19.00. (číst dál)

#GYM#100#FEST#2

Sobotní (nedělní) program uzavře skupina Paní věší prádlo. Sami se charakterizují jako kapela hrající netradiční, nestředoproudé zábavové hity, kterými se snaží vyhnat lidi ze sálů domů, což se jim úspěšně daří.

Lyžařské kurzy

Lyžařské kurzy byly vždy součástí studia na naší škole. Vystřídali jsme několik destinací - Šerák, Říčky v Orlických horách, Jablonec na Jizerou, Deštné v Orlických horách či Čenkovice. Najdete se na některé z fotografií?

#GYM#100#FEST#

V rámci oslav naší školy proběhne v sobotu 7. září hudební festival. Na pódiu vystoupí 5 skupin složených převážně z absolventů poličského gymnázia.

Hodina matematiky

Vstoupili jsme do jubilejního roku 2019 a rádi bychom vám v pravidelných intervalech připomínali historii našeho gymnázia.

Začínáme fotografií z 50. let - hodina matematiky s panem profesorem Talandou.

Pozvání

Zveme srdečně všechny absolventy i současné studenty, bývalé pedagogy a zaměstnance, rodiče našich studentů i přátele a sponzory školy společně s jejich rodinami ke společným oslavám.

Záštita a partneři

Oslavy se uskuteční pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

Máte staré fotografie?

Hledáme touto cestou i fotografie ze školních akcí a maturitních večírků, tabla, případně jejich fotografie, pamětníky bramborových brigád, turistických, lyžařských a vodáckých kurzů a jiných zajímavých okamžiků stoleté historie školy, tatranské výletníky, účastníky družebních zájezdů do Tangerhütte, třídní kroniky, staré učebnice, logaritmická pravítka a jiné historické školní pomůcky.

Budeme velice rádi, pokud nám oslavy 100. výročí založení školy pomůžete zpestřit zapůjčením materiálů z vašich soukromých archivů.

Několik historických pohledů

O oslavách můžete informovat také pomocí banneru

Pokud chcete na své stránky přidat odkaz na naši stránku s informacemi o oslavách, budeme rádi. Použít můžete předpřipravený banner:

Pro zobrazení banneru vložte tento kód do své webové stránky: