STOVKY LIDÍ, STOVKY PŘÍBĚHŮ, STO LET GYMNÁZIA

Ve dnech 6. – 7. září 2019 oslavíme 100. výročí založení reálného gymnázia v Poličce

Pozvání

Zveme srdečně všechny absolventy i současné studenty, bývalé pedagogy a zaměstnance, rodiče našich studentů i přátele a sponzory školy společně s jejich rodinami ke společným oslavám.

Maturitní zkoušky

Jaká byla vaše maturita? Učebny a otázky se změnily, ale pocity na potítku jsme asi všichni zažívali stejné. 

Bramborová brigáda

Bramborová brigáda, maturitní ročník 1976/ 1977.

Vyhlídkové lety

Chcete se proletět nad Poličkou a blízkým okolím? V průběhu oslav budou na poličském letišti probíhat vyhlídkové lety, které zajistí Aeroklub Polička. Let je vždy určen pro jednu osobu, trvá přibližně 15 minut a jeho cena je 900 Kč (60 Kč/min). V případě zájmu pište na email: kralatgympolicka [dot] cz

#GYM#100#FEST#3

Mezi služebně starší kapely určitě patří Sen pany Otty. Vznikla v roce 1998. Tehdy se na poličském gymnáziu sešli v prvním ročníku Lacmánek, Čech, Kapr a Vodečka. Při společných cestách na oběd za divokého prozpěvováni Původního Bureše a Znouzecnosti dostal Lacmánek neodolatelnou touhu naučit se hrát na kytaru. Nablízku se vyskytující  Vodečka ho  naučila první tři akordy. (číst dál)

Výjimečná projekce filmu Music of Exile

V roce 1966 se v ulicích našeho města, na věži kostela a v okolí Poličky objevil televizní štáb BBC, aby natočil filmový dokument o nejslavnějším místním rodákovi Bohuslavu Martinů. Po celou dobu byl jako asistent filmového štábu natáčení přítomen pan Jan Edlman (maturitní zkoušku na Gymnáziu Polička složil v roce 1963, v době natáčení student 2. ročníku katedry překladu a tlumočení – angličtina, ruština – na pražské Univerzitě 17. listopadu).

Díky panu Edlmanovi můžeme v rámci oslav 100. výročí zhlédnout tento film ve výjimečné slavnostní projekci v sobotu 7. září ve 14 hodin v aule. (čtěte dál rozhovor s Janem Edlmanem)

Záštita a partneři


Oslavy se uskuteční pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

Prosíme, podpořte nás

Příspěvek v jakékoli výši můžete poukázat na účet č. 162811009/0600 (jako variabilní symbol uvádějte 19192019).

Máte staré fotografie?

Hledáme touto cestou i fotografie ze školních akcí a maturitních večírků, tabla, případně jejich fotografie, pamětníky bramborových brigád, turistických, lyžařských a vodáckých kurzů a jiných zajímavých okamžiků stoleté historie školy, tatranské výletníky, účastníky družebních zájezdů do Tangerhütte, třídní kroniky, staré učebnice, logaritmická pravítka a jiné historické školní pomůcky. Fotografie můžete naskenované zasílat na adresu 100letatgympolicka [dot] cz.

Ptejte se...

Několik historických pohledů

O oslavách můžete informovat také pomocí banneru

Pokud chcete na své stránky přidat odkaz na naši stránku s informacemi o oslavách, budeme rádi. Použít můžete předpřipravený banner:

Ve dnech 6. – 7. září 2019 oslavíme 100. výročí založení reálného gymnázia v Poličce

Pro zobrazení banneru vložte tento kód do své webové stránky: