STOVKY LIDÍ, STOVKY PŘÍBĚHŮ, STO LET GYMNÁZIA

Ve dnech 6. – 7. září 2019 oslavíme 100. výročí založení reálného gymnázia v Poličce

Pozvání

Zveme srdečně všechny absolventy i současné studenty, bývalé pedagogy a zaměstnance, rodiče našich studentů i přátele a sponzory školy společně s jejich rodinami ke společným oslavám.

Fotogalerie – oslavy stého výročí založení gymnázia

Děkujeme všem za vytvoření příjemné a pohodové atmosféry při příležitosti oslav založení gymnázia. Za fotografie dokumentující jejich průběh děkujeme M. Škavradovi. Fotogalerie k nahlédnutí zde.

Líbily se Vám víkendové oslavy? Nestihli jste si pořídit něco na památku?

Almanach a většinu předmětů je možno doobjednat prostřednictvím elektronického formuláře (zde), případně telefonicky na čísle 461722102. Objednané předměty si budete moci následně vyzvednout v průběhu měsíce září nebo Vám je zašleme poštou na dobírku.

Předměty si můžete zakoupit také přímo na gymnáziu. Prodej bude probíhat  v kanceláři školy do konce září. Kontaktní osoba – Tomáš Dudek, email 100letatgympolicka [dot] cz.

Zájemci o fotografický projekt Tváře gymnázia tištěný na fotografickém papíře ve formátu 50 x 20 cm mohou kontaktovat autora projektu na adrese mares [dot] polickaattiscali [dot] cz.

Děkujeme za podporu!

G-STO

Jednou z prvních akcí, které zahájí oslavy založení školy, je vernisáž výstavy výtvarných prací absolventů gymnázia "G-sto" v Centru Bohuslava Martinů.

V rámci výstavy představí svůj projekt "Tváře gymnázia" Jaroslav Mareš. Srdečně zveme.

Stoletá manka z vysočiny

V rámci projektu "Narozeni 1918" byl na poličském gymnáziu a na dalších místech v Poličce natočen dokument s paní Marií Žertovou, tehdejší studentkou gymnázia. Dokument bude v premiéře uveden v Tylově domě ve středu 4. září. Zhlédnout jej bude možné i v rámci víkendového programu oslav v sobotu 7. září v Divadelním klubu.

Přijďte se podívat na příběh dámy s neskutečnou životní energií a vitalitou.

Upomínkové předměty, almanach

Milí absolventi, předprodej upomínkových předmětů byl ukončen. Pokud jste si nestihli objednat, nezoufejte. Během soboty 7. 9. 2019 bude možné upomínkové předměty zakoupit v budově gymnázia, popř. v parku. Kromě almanachu však již budou pouze v omezeném množství.

Záštita a partneři

Oslavy se uskuteční pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

Prosíme, podpořte nás

Příspěvek v jakékoli výši můžete poukázat na účet č. 162811009/0600 (jako variabilní symbol uvádějte 19192019).

Máte staré fotografie?

Hledáme touto cestou i fotografie ze školních akcí a maturitních večírků, tabla, případně jejich fotografie, pamětníky bramborových brigád, turistických, lyžařských a vodáckých kurzů a jiných zajímavých okamžiků stoleté historie školy, tatranské výletníky, účastníky družebních zájezdů do Tangerhütte, třídní kroniky, staré učebnice, logaritmická pravítka a jiné historické školní pomůcky. Fotografie můžete naskenované zasílat na adresu 100letatgympolicka [dot] cz.

Ptejte se...

Několik historických pohledů

O oslavách můžete informovat také pomocí banneru

Pokud chcete na své stránky přidat odkaz na naši stránku s informacemi o oslavách, budeme rádi. Použít můžete předpřipravený banner:

Pro zobrazení banneru vložte tento kód do své webové stránky: