předmětová sekce

Code Week 2019 - evropský týden programování

16.10.2019 - 08:50 - 11:35

Cílem kampaně CodeWeek, která probíhá po celé Evropě od 5. do 20. října 2019, je představit programování a digitální vzdělávání jako užitečný nástroj pro každého, nejen pro počítačové nadšence nebo děti. Dovednosti získané v rámci „digitálního vzdělávání“ nám pomáhají porozumět moderním technologiím, které nás obklopují, a tak nám umožňují lepší orientaci v rychle se měnícím světě kolem nás.

Není robot jako robot, někdy je to Ozobot - ITSW 08

25.05.2018 - 18:00 - 26.05.2018 - 07:00

Stále máme volná místa! Neváhejte a přihlaste se!

Ozobot je malý robot s českým srdcem, akční hrdina, jehož superschopností je sledování čáry, ale s Vámi toho dokáže mnohem víc. V rámci workshopu si ukážeme jak si Ozobota ochočit a řešit s ním různé úlohy. Naše řešení přeložíme do jazyka, kterému Ozobot rozumí. Programovat (čti malovat nebo skládat puzzle s příkazy) budeme pomocí fix nebo v prostředí Ozoblockly. Láká Vás robotika, ale nevíte, kde začít? Dají se s Ozobotem řešit stejné úlohy jako s jinými roboty? Tak si s námi pojďte hrát.

UPOZORNĚNÍ: SEMINÁŘ BYLO NUTNÉ PŘESUNOUT NA 25. 5.

Elektrotechnika a elektronika kolem nás - prakticky a názorně - ITSW 07

27.04.2018 - 17:15 - 28.04.2018 - 07:00

Vyzkoušíme si pracovat s několika integovanými obvody, budeme měřit (včetně měření s osciloskopem) a odhalovat jak věci fungují a k čemu se využívají. Ukážeme si také, jak se postupuje, když něco nefunguje a hledá se, kde je chyba.

Gymnázium Polička – akreditované testovací středisko ECDL

V pondělí 27. 11. 2017 navštívil naši školu Ing. Jiří Chábera ze společnosti ECDL za účelem dokončení akreditace naší školy jako testovacího střediska ECDL. Již dříve splnili Ing. Tomáš Dudek a Ing. Miroslav Bartoš podmínky pro to, aby se stali akreditovanými testery tohoto konceptu, a v pondělí se tak Gymnázium Polička zařadilo na prestižní seznam akreditovaných testovacích středisek.

MS Office a Windows 10 pro žáky naší školy zdarma

Studenti naší školy si mohou na své domácí počítače zdarma nainstalovat MS Ofice 365 ProPlus a Windows 10 Education. Oba produkty je možné stáhnout z Akademického portálu SoftwareOne (https://academic.softwareone.com/PKStudenti). Na portálu je nutné se nejdříve zaregistrovat (prosíme používejte jméno a příjmení) a zadat token, který ověří, že se jedná o žáka naší školy. Token je možné si vyzvednout v kabinětě IVT a každý rok se bude měnit. Ten současný je platný do 30. 9. 2016.

Barva kolem nás a na počítači (Povídání o problematice barev, jejich reprodukce a dosažení barevné věrnosti… ) - ITSW 06

31.05.2013 - 16:15 - 01.06.2013 - 07:00

Seminář: Jak měříme barvy? Co jsou to barvové prostory? Co je to Color Management? Dá se docílit toho, abychom měli na monitoru stejné barvy jako při fotografování „v terénu“? A co barvy při tisku?
Workshop: Úvod do problematiky Color Managementu v OS Windows s praktickými úlohami: fotografování s „kalibrační tabulkou“, možnosti kalibrace a profilování monitoru, problematika tisku.

Sazba versus Typografie (Povídání o digitální sazbě, grafice, tvorbě webu, e-knize…) - ITSW 05

22.03.2013 - 17:15 - 23.03.2013 - 07:00

Seminář: Jak vytvářet text pro knihy? Jak si vybrat vhodný formát pro publikování? Jak srozumitelně „strukturovat“ informace? Jak vytvořit vzhled dokumentu tak, aby se dal reprodukovat?
Workshop: Tvorba propagačního materiálu k Majálesu 2013
Náš host: Robert Janák