Úspěchy ve fyzikální olympiádě

Několik našich studentů se v průběhu školního roku úspěšně zapojilo do fyzikální olympiády. Soutěž je rozdělena do šesti kategorií (A až F) podle jednotlivých školních ročníků.

V nejmladší kategorii F, určené pro studenty 8. tříd ZŠ a tercií osmiletých gymnázií, jsme měli jednoho zástupce v okresním kole. Jan Motyčka se se čtyřmi úlohami popasoval skvěle a umístil se na výborném 2. místě.

V kategorii E, která je určena pro o rok starší studenty, jsme měli hned pět úspěšných řešitelů domácího kola – Lukáše Hradeckého, Víta Mitáše, Anežku Dvořákovou, Lucii Kotvovou a Samuela Šafáře – všichni studenti kvarty. Do okresního kola nakonec odcestovali Anežka s Víťou. Anežka v něm skončila na čtvrtém místě a Víťa dokonce na místě druhém, což znamenalo postup do kola krajského. V něm se ve velké konkurenci 27 studentů umístil na pěkném sedmém místě.

Ve středoškolských kategoriích (A až D) následuje po domácím kole rovnou kolo krajské. V kategorii D (1. ročník SŠ) dosáhl velkého úspěchu Jáchym Chadima, který krajské kolo suverénním způsobem vyhrál, když ztratil pouze jeden bod ze čtyřiceti. V této kategorii jsme měli nejvíce soutěžících. Další úspěšní řešitelé (ti soutěžící, kteří získají celkově alespoň 14 bodů a ze dvou úloh alespoň 5 bodů) byli čtvrtý Tomáš Broulík, osmý Štěpán Klusoň, devátý Jakub Batěk a desátý Vojtěch Jílek. Posledním účastníkem krajského kola byl dvanáctý Viktor Olšinár.

V kategorii C (2. ročník SŠ) skončila na 7. místě Dana Kuttelwascherová. V kategorii B (3. ročník SŠ) byl čtvrtý Jakub Andrlík a pátý Michal Jílek, oba úspěšní řešitelé. V nejvyšší a nejobtížnější kategorii A (4. ročník SŠ) skončil na pátém místě v krajském kole Michal Mrkos.

Všem účastníkům gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy.

kabinet fyziky

Výsledkové listiny jednotlivých kol: