První KNIHOBRANÍ je za námi

Březen, měsíc knihy a čtenářů, symbolicky odstartoval historicky první Knihobraní u nás ve škole.

Tato akce proběhla ve dnech 24. 3. a 20. 4. 2023 pod záštitou třídy 2. A.

Jejím hlavním cílem bylo využít knihy, které už delší dobu leží v našich knihovnách, ale někomu dalšímu by ještě mohly posloužit a udělat radost. Dále jsme chtěli podpořit rozvoj čtenářské gramotnosti a vybrané peníze smysluplně využít pro potřeby našich studentů. To se podařilo!

Sešla se spousta knih, po kterých se doslova zaprášilo. Na výběr bylo z různých zajímavých titulů od beletrie pro dospělé, odbornou literaturu až po čtení pro děti a mládež. Každý milovník čtení si přišel na své. Knihy se prodávaly za symbolickou cenu. Zájem o akci byl velký.

Tentokrát putoval výtěžek z akce, který činil neuvěřitelných 10 474 Kč, naší studentce jako příspěvek na zahraničí stáž v rámci mezinárodního skautského setkání v Jižní Koreji, kam jede reprezentovat Českou republiku.

Děkujeme všem, studentům i učitelům, kteří si zakoupili nějakou knihu nebo přispěli svými knihami do prodeje.