Pojďte si vyzkoušet Arduino!

I letos se ve dnech 21. – 26. března koná TÝDEN S ARDUINEM (ARDUINO WEEK).

Arduino Week je celosvětová oslava narozenin Arduina. Chceš sdílet své zkušenosti a nebo se dozvědět více o hardwareové platformě s otevřeným zdrojovým kódem? Máš jedinečnou možnost účastnit se aktivit organizovaných Arduinem (viz Program) a také řady komunitních akcí po celém světě. Jednu takovou komunitní akci můžeš navštívit i na našem gymnáziu.

Ale proč se zabývat nějakým Arduinem?
Pokud nevíš, co je to Arduino, věz, že se jedná o jednoduše programovatelné levné „destičky“, které mohou být „mozkem“ tvých nejrůznějších projektů (od „řízení“ skleníku, náklonoměr do traktoru, ovládání a řízení 3D tiskárny, stavbu vlastní meteostanice, monitoringu okolí domu, prvky IoT, chytrá domácnost … a spousta dalších věcí, záleží jen na tvé fantazii a konkrétních požadavcích). Prostě a jednoduše, Arduino se dá použít na „kde co“… Přijď si k nám Arduino vyzkoušet a uvidíš, že to opravdu není nic složitého!

Kdy a kde?
U nás, na gymnáziu v Poličce, se můžeš ve čtvrtek 24. 3. 2022 od 16.30 do 18.00 osobně zúčastnit akce s výstavkou různých projektů našich studentů postavených na Arduinu a současně si programování Arduina vyzkoušet (naše akce není streamována online). Akce je otevřená široké veřejnosti bez omezení věku, pohlaví a barvy pleti! Vzhledem k tomu, že počet míst je omezný, prosíme, REGISTRUJ SE předem.

Všechny centrálně organizované „Arduino“ relace budou živě streamovány na Facebooku, LinkedIn, YouTube a webu Arduino Week. Snadno se tak můžeš připojit ke všem online akcím, které tě zaujmou. Aby ti nic neuniklo, můžeš si jednotlivé akce přidat také do svého kalendáře, nebo si je tam rovnou přidejte všechny, jedním kliknutím na https://arduino.to/aw22-calendar.

Další akce v rámci týdne s Arduinem můžete navštívit také na Půdě v místní Městské knihovně!

Arduino Week 2022