Návštěva Mgr. Jiřího Tenglera v hodině literatury, téma: Bible

Když nám bylo oznámeno, že se bude konat „přednáška“, nevěděla jsem, jestli mám radost, nebo ne. Přemýšlela jsem, zda bych raději neměla matematiku. Nerostla jsem v rodině, která by mě vedla k víře, s Biblí jsem se měla setkat poprvé a nevěděla jsem co čekat.

Ale když pan Tengler přišel a začal s výkladem, nebylo to vůbec nudné ani nicneříkající, jak jsem se bála. Příběhy z Bible přenášel do reálného života, do reálných problémů, které může mít každý z nás. Měla jsem dojem, že celé to setkání netrvalo víc než dvacet minut, a aniž bych to čekala, silně mě oslovilo.

Závěrem bych asi dodala, že bych matematiku raději určitě neměla.

Barbora Schafferová

Moje povědomí o Bibli a křesťanské víře bylo před touto hodinou velmi malé. Nejspíše proto, že mi tyto myšlenkové směry nikdy nebyly blízké. Naše rodina není křesťansky založená, ale moji prarodiče a tety ze strany mojí maminky ano, proto jsem se občas stal součástí nějaké křesťanské akce. Nikdy mě to moc nezajímalo, ani jsem netušil, proč by někdo chodil dobrovolně každou neděli do kostela.

Díky dnešní hodině jsem ovšem pochopil hlubší význam křesťanství. Dozvěděl jsem se, že Bible je něco jako kniha odpovědí na nejrůznější otázky i na to, jak se s nimi vypořádat. Také jsem si uvědomil, že pro někoho může být víra pomocí v problémech a těžkých situacích.

Jiří Šícha