Dorota Maděrová finalistkou ankety UNICEF Dítě Česka

V neděli se v majestátním Vlasteneckém sále Univerzity Karlovy konalo finále ankety Dítě Česka, kterou každoročně pořádá UNICEF ČR.

Byli jsme velmi potěšeni, že do finále mezi 24 mladých lidí z celé České republiky postoupila i naše studentka Dorota Maděrová ze 6P. Anketa se zaměřuje na děti, které kromě toho, že jsou talentované a sbírají úspěchy v různých oborech, jsou také ochotné věnovat svůj volný čas na pomoc druhým a inspirovat vrstevníky ve svém okolí.

Porota, ve které zasedli například ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba, vyslankyně UNICEF ČR a herečka Jitka Čvančarová, rektorka Karlovy Milena Králíčková, generální ředitel vydavatelství Vltava Labe Media Vít Nantl či youtuber a influencer Karel Kovy Kovář a mnozí další, se zhostila velmi nelehkého úkolu, kdy ze 24 finalistů vybrala dva vítěže. Vítězi se nicméně, jak porotci několikrát připomínali, stali všichni finalisté.

Je velice nadějné vidět mladé lidi, kteří vnášejí do společnosti ochotu pomoci a zájem o druhé. Lidi, kterým není lhostejný osud jejich bližních, naší země ani planety jako celku. Jsme velice pyšní na to, že i my na našem gymnáziu máme takové studenty a velmi si toho vážíme.

Barbora Pejcharová