Na Highlands Secondary School v Anglii jsme prezentovali projekt o životě za železnou oponou

Studenti kvinty, sexty, septimy, druhého a třetího ročníku dnes na severním okraji Londýna prezentovali výsledky dotazníkového šetření, jehož tématem byl život jejich rodičů a prarodičů před rokem 1989. Naši studenti vystoupili v pětičlenných skupinách ve čtyřech hodinách dějepisu, které připravují anglické žáky na zkoušky GCSE zaměřené letos na studenou válku. Samotné dotazníkové šetření proběhlo na začátku září a následně bylo zpracováno třídou sexta. V anglickém jazyce pak byly prezentovány v rámci exkurze do Anglie. Součástí našeho programu byla dnes návštěva Highlands Secondary School v Enfieldu na severu Londýna, kde si studenti nejen vyzkoušeli trému z výstupu v cizím jazyce před svými vrstevníky, ale poté měli i možnost si popovídat s žaky školy o všem, co je zajímalo.