Makers a Čas pro neobyčejné zážitky

Poličská akce Čas pro neobyčejné zážitky proběhla v sobotu 4. června. Jedno ze stanovišť, kde bylo možné něco „zažít“, obsadili naši Makers. Na náměstí, přímo před Městskou knihovnou, bylo možné na vlastní kůži otestovat elektrickou FORMULI postavenou ze stavebnice INFENTO.

Při přípravách jsme netušili, co přesně máme očekávat. Bude vůbec ze strany dětí o jízdu na vozítku zájem? A co když bude zájem až moc velký? Nevybije se nám baterie moc brzy? Jakým způsobem děti hlídat, aby nedošlo k nějaké nepříjemné nehodě a nebo ke kolizi s kolemjdoucími? Řešení všech těchto problémů se nakonec na místě ujala jedna naše „makers“ členka, a to Lenka ze sexty. Potěšilo nás, že zájem dětí byl velký a i přes občasné děšťové přeháňky se vytrvale jezdilo. Některé děti se nakonec vracely i vícekrát :-). Technické řešení vozítka zajímalo především tatínky. Z jejich strany padaly návrhy na různá vylepšení a kdyby byla celá stavebnice na místě k dispozici, věříme, že někteří by se hned s chutí vrhnuli do přestavování a vylepšování. Padaly dotazy, kde se to tá sehnat, kolik to stojí a odkud že to vlastně jsme. Někteří rodiče pak přemýšleli o tom, jak své děti dostat na naše gymnázium, i když jsou z Pardubic, Hradce Králové nebo z Prahy. Ano, bylo to většinou v rovině nerealistických spekulací, ale stejně nás to potěšilo. Udělali jsme tak docela slušnou reklamu nejen stavebnici Infento, ale také našemu gymnáziu.

V pozdějších nočních hodinách již dětí ubylo, a tak se nakonec naše FORMULE přesunula zpět na gymnázium.