Geografická exkurze byla bomba

Název příspěvkku jsem nevymyslel já, ale je přesně citován ze zpětné vazby žáků na program exkurze.

Naším cílem bylo Žďársko a Žďárské vrchy a snažili jsme se rovným dílem pokrýt témata fyzické i socio-ekonomické geografie. Nemá smysl vyjmenovávat jednotlivé body programu, ale dovolím si říci, že práce v terénu dává smysl informacím, které žáci ve škole dostávají. Vybírám jen pár dálších tvrzení ze zpětné vazby, kterou na exkurzi máme:

„Túra na Čtyři palice byla chvílemi fyzicky náročnější, ale výhled zhora stál za to. Obecně celá exkurze byla fajn.“

„Moc jsem si to užila a jsem ráda, že jsme byly obě třídy spolu, protože jsme zatím neměli moc možností někde spolu být.“

„Aby se propříště naučil pán na Buchtově kopci mluvit nahlas. Velký respekt paní farářce, že se nebojí mluvit sprostě (když, to tak má být).“

„Více spánku v teplejší místnosti by bylo fajn“ (poznámka dozoru: výběr „chladné“ místnosti byl osobní a svobodnou volbou žáků)

„Bavil mě přístup učitelů i přednášejících. Exkurze mě bavila a užil jsem si ji.“

„Tato exkurze se mi líbila. Program byl velmi dobře vymyšlený a pestrý. Učitelé byli velmi ochotní. Jediné, co bych dodal je, aby příště jezdil autobus blíže k nám a my nemuseli tolik chodit :-).“

Za všechny zeměpisáře Petr Tišl