Expedice POLDER

Plánovanou expedici s vypouštěním 3D tištěných raket dlouho oddalovala vyhlášená „corona-omezení“. Den D tak nastal až 11. května. Naložili jsme nezbytné vybavení a vyrazili směrem k polderu nedaleko za městem. Poměrně dosti foukaloproto jsme začali stavět náš kosmodrom až po důkladné prohlídce terénu. Vytipovali jsme tak místokde byla naše startovací rampa poměrně v závětří. Rampa byla postavena a nastala příprava jednotlivých raket ke startu…

Součástí startovací rampy byla i šachovnice „na pozadí“. Ta nám následně umožnila vypočítat z videozáznamu některé zajímavé údaje o startující raketě (zrychlenírychlost).

Z přiložených fotografií je vidětjak jsme si Expedici POLDER užili :-). A někteří „makeři“ již zvažujíže po této první malé 3D tištěné raketě zkusí postavit raketu podstatně větší. Do takové rakety se již vejdou i nějaké měřicí „přístroje“ postavené třeba z Arduina a několika modulů čidel.

Doufejmeže naše příští expedice proběhne v příznivější době a bude umožněna i přítomnost diváků. Mezi nimi pak můžete být třeba i vy :-).

Expedice proběhla v rámci aktivit skupiny MAKERSkterá funguje při Centru Technického vzdělávání PŮDA a při Gymnáziu Polička.