Chemická olympiáda, okresní kolo, kat. D

V pátek 1. března 2024 se na Gymnáziu Polička konalo okresní kolo 60. ročníku Chemické olympiády, kategorie D. Soutěž výborně organizačně zajistilo Středisko volného času Svitavy. Letos postoupilo ze školních kol 20 soutěžících. Teoretická část byla zaměřena na téma kovy a biochemicky významné látky, praktická část potom na redukční účinky vitaminu C.

Nejvíce chemických znalostí prokázal Mikuláš Dolejš z Gymnázia Polička a s celkovým počtem 87,5 bodů zvítězil. O pouhý 0,25 bodu skončil na druhém místě Štěpán Jandl z Gymnázia Polička. Třetí místo obsadila Jana Kynclová ze Základní školy Masarykova Polička se ziskem 82,5 bodů. Úspěšnými řešiteli se stali Matěj Zahálka, Veronika Jílková, Karolína Kršková, Jáchym Švejda a Marie Andrlíková z našeho gymnázia. Postupujícím do krajského kola moc gratulujeme a děkujeme všem soutěžícím a jejich pedagogům za účast. Krajské kolo se koná na Fakultě přírodovědecké Univerzity Hradec Králové.