Ústřední kolo konverzační soutěže ve FJ

Milí studenti, kolegové, rodiče a přátelé GYMPOLIČKA.

Ti z Vás, kteří pravidelně čtete rubriku aktuality na našem webu, jste jistě zaregistrovali, že se nám v březnu podařil téměř husarský kousek v krajském kole olympiády z FJ a že jsme obsadili dvě první místa z celkového počtu 4 kategorií.

Na konci května pak proběhlo kolo ústřední. Naše studentky se nezalekly ani silné celorepublikové konkurence, ani prostředí, protože celé kolo proběhlo online.

Anežka Dvořáková z kvinty se umístila v kategorii SŠI (tj. výuka FJ do 3 let) na krásném 7. místě ze 14 účastníků. Miriam Kašparová z kvarty obsadila pro roce a půl výuky francouzského jazyka při celkové dotaci 3 hodiny týdně ve své kategorii ZŠI dvanácté místo.

Oběma děvčatům ještě jednou gratulujeme, děkujeme za reprezentaci a přejeme jim spoustu dalších krásných chvil s francouzštinou / c’est super, merci beaucoup, les filles.

Bises*

Romana Jelínková