Únor a březen pod volejbalovou sítí

Opět po roce se do naší sportovní haly vrátila volejbalová utkání v rámci okresních kol středních a základních škol. Ve čtvrtek 23. 2. 2023 jsme začali středoškolskou kategorií. Zde jsme měli zastoupení jak s dívčím, tak i s chlapeckým týmem. Děvčata měřila síly se soupeřkami ze Svitav, Litomyšle a Moravské Třebové. Chlapci sehráli zápasy s družstvy Svitav a Moravské Třebové. Byli jsme svědky krásných výměn, jednoznačných zápasů, zbytečných chyb, ale hlavně chuti si zahrát a předvést co nejlepší výkon v rámci našich možností. To jsme každopádně splnili, ale bohužel to na vítězství a další postup nestačilo. Chlapcům patřilo v dané konkurenci druhé místo a děvčata skončila třetí.

Sestava dívek: Kateřina Paclíková, Kateřina Kloudová, Michaela Cihlářová, Veronika Jiráňová, Anežka Kučerová, Lucie Kotvová, Kateřina Kotvová, Kateřina Pešavová, Noemi Boháčová

Sestava chlapců: Jan Jelínek, Zbyšek Marek, Ondřej Baláš, Pavel Matouš, Jáchym Adamec, Michal Sodomka, Jáchym Chadima, Štěpán Klusoň, Dušan Zahradníček

V kategorii základních škol jsme byli úspěšnější, do okresního kola dne 28. 2. 2023 jsme nastoupili pouze s chlapeckým týmem. Ten po prvních infarktových setech zvítězil a vybojoval si postup do krajského kola do Slatiňan. Tam jsme se vydali společně s vítězným družstvem děvčat z Dolního Újezdu ve čtvrtek 16. 3. 2023. V nepříliš velké konkurenci jsme sbírali zkušenosti a skončili na druhém místě.

Sestava: Vojtěch Král, Jiří Šícha, Tadeáš Glänzner, Jan Krištof, Filip Mlynář, David Nunvář, Šimon Dudek, Martin Baláš, Martin Matouš, Petr Štarmann