Biologická olympiáda kategorie C, D

V průběhu března a dubna se žáci nižšího gymnázia zúčastnili okresního kola Biologické olympiády kategorie C, D. Již od školního kola doprovázelo žáky téma lužního lesa. Do okresního kola se probojovali v kategorii D žáci primy Josef Lossman, Tomáš Kysilka a žákyně sekundy Terezie Hrstková. Nejlépe se s praktickými úlohami, testem a poznávačkou organismů popral Tomáš, který skončil jako úspěšný řešitel na 8. místě.

V kategorii C nás reprezentovali žáci z kvarty Matěj Zahálka, z tercie Jonáš Grundloch a Adéla Nguyen. Všichni tři žáci se stali v konečném součtu bodů praktických i teoretických úkolů úspěšnými řešiteli olympiády. Nejlépe si však vedla Adéla, která z nejvyšší příčky postupuje dále do krajského kola. Adélce držíme pěsti v dalším kole!

Všem účastníkům moc blahopřejeme a děkujeme za velmi úspěšnou reprezentaci školy!