Mikuláš Dolejš třetí ve Svitavské čtečce

V literární soutěži Svitavská čtečka se v letošním, již šestém, ročníku nejlépe z naší školy umístil Mikuláš Dolejš. Se 40 body (z 47 možných) obsadil 3. místo, když na vítěznou Elu Maturovou z Gymnázia Svitavy ztratil pouze 1,5 bodu. Velice dobře si vedla i děvčata Jana Luňáčková a Marie Briolová. Se shodným výsledkem 35 bodů obsadily osmé místo. Gratulujeme.

Nevíte, co je Svitavská čtečka? A jak jsme do ní naše soutěžící nominovali? Svitavská čtečka je literární soutěž okresního formátu, kterou pořádá Gymnázium Svitavy. Je určena deváťákům a studentům paralelních tříd osmiletých gymnázií. Mohou se jí zúčastnit vždy tři žáci z každé deváté třídy vysílací školy. Aby byl výběr soutěžících z naší kvarty spravedlivý, udělali jsme si takové malé školní kolo. V něm sice nejlépe uspěl Štěpán Jandl, ale protože se ve stejný den – 19. března 2024 – konalo krajské kolo Olympiády v českém jazyce, Svitavské čtečky se účastnit nemohl. Mikuláš, Jana, Maruška a navíc ještě Matěj Zahálka obsadili ve školním kole 2. místo se stejným bodovým ziskem. Matěj nakonec upřednostnil okresní kolo Biologické olympiády, takže volba byla jasná – do Svitav pojedou Jana, Maruška a Mikuláš. A že to byla volba dobrá, je z výsledků patrné. Všem třem soutěžícím děkujeme za výbornou reprezentaci našeho gymnázia.

M. Šplíchalová