Štěpán Jandl míří do celostátního kola – podruhé

V krajském kole Olympiády v českém jazyce jsme letos měli 3 želízka v ohni. A všem třem studentům se opravdu dařilo. Ve starší kategorii uspěly jak Alena Broklová (8.P), která získala s 38 body 5. místo, tak Jana Hradecká (6.P). Ta s čtyřicetibodovým výkonem obsadila 3. místo. V mladší kategorii exceloval Štěpán Jandl (4.P). Se 46 body právem obsadil první příčku a tím si zajistil postup do celostátního kola. Ostatně v něm už zazářil vloni a my doufáme, že se mu loňský úspěch podaří zopakovat.

Na postup do celostátního kola mají jistou naději i obě děvčata, neboť do něj postupují jednak dva nejlepší soutěžící z každého kraje, jednak navíc ti, které podle výsledků mluvnické části a kvality slohové práce vybere odborná porota ze všech krajů.

Všem třem soutěžícím gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a držíme pěsti pro štěstí v celostátním kole.

M. Šplíchalová