Koncert J. Stivína

Ve čtvrtek 18. dubna navštívíme koncert Jiřího Stivína, který se uskuteční v Tylově domě v rámci festivalu Polička Jazz. Jiří Stivín je zárukou dobré muziky i zábavy. Hraje vše, od jazzu po barokní hudbu, rozezní flétnu, vodovodní trubku i banán. K jeho image patří neodmyslitelně kšiltovka a vtipné hlášky. Tento světově uznávaný multiinstrumentalista, skladatel, profesor a velký improvizátor oslavil […]

Výsledky pěvecké soutěže Skřivánek 2024

Ve středu 27. března proběhlo v aule oblastní kolo pěvecké soutěže Skřivánek 2024. Vystoupilo 120 zpěváků v pěti věkových kategoriích z Poličky a okolí. Všem účastníkům děkujeme za krásnou atmosféru a gratulujeme vítězům.

Koncert Miriam Kašparové a Petra Jiříčka

Gymnázium Polička ve spolupráci se SBM zve na koncert Miriam Kašparové (housle) a Mgr. Petra Jiříčka (klavír), který se uskuteční v úterý 26. března od 17.00 v aule. V programu zazní skladby od Bohuslava Martinů, Leoše Janáčka, Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. Miriam Kašparová hraje na housle od pěti let, absolvovala ZUŠ Bohuslava Martinů, nyní navštěvuje […]

Skřivánek 2024

Ve středu 27. března od 8.00 hodin se uskuteční v aule gymnázia oblastní kolo pěvecké soutěže Skřivánek.

Muzikoterapie

Koncem ledna muzikoterapeutka Mgr. Hana Pražanová zharmonizovala receptivní i aktivní formou skupinu hudebníků z druhého ročníku a sexty. Léčivé zvuky zrelaxovaly tělo i duši všech zúčastněných. Zazněl vibrační a alikvotní zpěv za doprovodu různých etnických nástrojů v přirozeném ladění (Pow Wow buben, šamanský buben, djembe, didgeridoo, salašnická fujara, sibiřská ústní harfa, brumle, tibetská mísa, kartálky).

Advent a Juliettes

Pěvecký sbor Juliettes vystoupil 19. listopadu v Městském muzeu a galerii Polička s pásmem koled z různých částí Evropy. Při příležitosti rozsvícení vánočního stromu zazpíval 2. prosince na Palackého náměstí a dále 7. prosince při DOD a 3. ledna v DPS Penzion.

HRY O MARII

Opera v Brně

Ve středu 20. prosince se uskutečnil zájezd do Janáčkova divadla v Brně na operu Bohuslava Martinů Hry o Marii. Okouzlující výpravná inscenace režiséra Jiřího Heřmana je inspirovaná vánočním mystériem a středověkým divadlem. Operu tvoří čtyři mirákly: Panny moudré a panny pošetilé, Mariken z Nimégue, Narození páně a Sestra Paskalina.

Interaktivní hudební dílna v Centru B. Martinů

V hodinách hudební výchovy jsme si připomněli výročí narození hudebního skladatele Bohuslava Martinů. Studenti 1.A, 2.A, kvinty a sexty navštívili hudebně-vzdělávací program připravený externí lektorkou Mgr. Hanou Pražanovou v Centru Bohuslava Martinů. Workshop se skládal z části teoretické, poslechové, pohybové a instrumentální a byl zaměřený na život skladatele v exilu.

Taneční workshop Mgr. BcA. Anežky Stráníkové

„Tanec dělá hudbu viditelnou.“ George Balanchine V úvodním tanečním workshopu se studenti seznámili se současnými tanečními trendy z hlediska choreografií. Potom si prakticky vyzkoušeli taneční principy.

Vystoupení Juliettes

V neděli 19. listopadu pěvecký sbor Juliettes zahájil zpěvem koled z Čech, Ukrajiny, Lotyšska, Itálie, Maďarska a Anglie vánoční výstavu v Městském muzeu a galerii Polička.