Skřivánek

Oblastní kolo pěvecké soutěže se uskuteční ve středu 30. března 2022 v aule Gymnázia Polička od 8.00 hodin.

Ellen Erbesová

Vystudovala jsem učitelství na Masarykově univerzitě v Brně v oboru hudební výchova – pedagogika. Hudební výchovu vyučuji na poličském gymnáziu od ukončení studia.

Sopranistka Helena Hozová

 Ve středu 7. října v aule streamovala nejúspěšnější zpěvačka z Poličky MgA. Helena Hozová PhD. pro studentky pěveckého sboru. Vzpomínala na umělecké vzdělávání  a vystupování u nás i v zahraničí. Hovořila o zpívání v rouškách, o souborech v nichž působí, zamýšlela se nad problémy zpěváků v covidové době. Předvedla hlasová cvičení a na závěr zazpívala.    

Zájezd na operu do ND

Ve středu 2. října 2019 se uskuteční zájezd do Národního divadla v Praze na operu Sergeje Prokofjeva Láska ke třem pomerančům. Odjezd je plánovaný od školy v 13 h. Vstupné je 200 Kč a předběžná cena za dopravu 300 Kč. Více informací o představení najdete zde: https://operaplus.cz/laska-ke-trem-pomerancum-opera-plna-kontrastu/

Vzpomínání pana Václava Rippla

V pátek. května studenti  6.P navštívili  pana Václava Rippla, který vzpomínal na svá setkání s Bohuslavem Martinů a na studentská léta prožitá v Gymnáziu Polička.