Zažij DofE 2018

Ve čtvrtek 10. května se v 10 hodin dopoledne na školním dvoře sešlo sedm statečných, kteří společně s paní učitelkou nasedli do mikrobusu  vstříc našemu hlavnímu městu. Po třech hodinách poklidné cesty jsme dorazili k cíli, jímž byla akce „Zažij DofE“, jakási odměna pro studenty – dofáky.

Musím říct, že jsme byli nadšeni ze všeho, protože jsme si mohli vyzkoušet zajímavé workshopy, poznat programy různých neziskových organizací, a dokonce se podílet i na zvelebování Stromovky (čti: dobrovolnictví 🙂 ).
A co mě osobně zaujalo nejvíc? Asi to, že jsme navštívili origami workshop, kde jsme si vytvořili vlastní záložku do knížky, nebo třeba jeřába pro štěstí, a to pouze za pomoci jednoho listu papíru. Věřím taky , že jsem nebyla jediná, koho bavil graffiti workshop, přestože jsme neposprejovali žádnou budovu. Mohli jsme si totiž svůj výtvor odnést na kusu kartonu  na památku domů.
Objevem byla pro mě činnost  neziskovky mezinárodního rozsahu „Kola pro Afriku“ ,  která od roku 2012 pomáhá gambijské i české společnosti a přírodě. Určitě Vás s její činností ještě seznámím, myslím si totiž, že i my studenti bychom se mohli do akce zapojit.
Co říci závěrem? Trochu vyčerpání, ale úsměv na tváři a hlavně skvělé zážitky! Děkujeme a těšíme se na příští rok!

Lucka Trampotová  (1.A)