Z POLIČKY AŽ DO HAMBURKU

V rámci našeho partnerství s Gymnáziem v německém Tangermünde se na začátku školního roku uskutečnila odkládaná první část bilaterárního výměnného pobytu. 10 studentů odjelo i navzdory přísným covidovým opatřením na týdenní pobyt do spolkové země Sasko – Anhaltsko.

A jak vidí a hodnotí tuto novou životní zkušenost naši studenti? (číst dál)

V týdnu od 20 – 26. září jsme navštívili Sasko-Anhaltsko. V pondělí jsme opustili v brzkých ranních hodinách Poličku a do cílového města Tangermünde jsme dorazili i díky „přesnosti“ Deutsche Bahn až o půl deváté večer. Na nádraží nás čekaly hostitelské rodiny a první noc ve znamení nervozity a strachu.

Hned druhý den jsme se spolu s našimi německými partnery vydali do školy a byli jsme přítomni ve dvou vyučovacích hodinách. Měli jsme tak možnost udělat si představu o tamním vzdělávání. Odpoledne nás pak čekala prohlídka historického centra města a odpoledne jsme absolvovali turnaj v kuželkách.

Středu jsme celou strávili ve městě Stendal. Zde jsme navštívili muzeum J. J. Winckelmanna, německého archeologa. Součástí návštěvy muzea byla i interaktivní část – zahráli jsme si několik her z období starověku a vyrobili jsme si z kůže a kamínků obdobu dnešní hry „Mlýn“.

Čtvrtek a pátek zamířily naše kroky do města Magdeburg, které jsme důkladně prošli a jeho okolí jsme si mohli prohlédnout z paluby výletní lodi. Absolvovali jsme také informativní přednášku o studiu na místní univerzitě.

Ve čtvrtek večer jsme se setkali konečně s našimi skvělými učiteli a v sobotu jsme pak všichni společně vyrazili do toužebně očekávaného Hamburku. Prohlédli jsme si nejen centrum města, ale došlo i na nákupy dárků a suvenýrů a na závěr jsme zavítali do Muzea voskových figurín.

Týden jsme si opravdu užili, poznali běžný život v jiné rodině a načerpali jsme spoustu nových zkušeností nejen v oblasti jazyka.

studentky sexty