Úspěšná atletika

V pátek 6. 5. jsme se téměř se čtyřicetičlennou výpravou studentů primy až kvarty vydali vstříc atletických bojům v rámci oblastního kola tradiční soutěže Pohár rozhlasu konané na ZŠ na Lukách. Měli jsme zastoupení ve všech kategoriích – celkově 4 družstva. Mladší žáci a žákyně závodili ve skoku vysokém, dalekém, běhu na 60m, hodu kriketovým míčkem, běhu na 600m nebo 1000m. Starší žákyně a žáci měli stejné disciplíny, jenom hod míčkem vystřídal vrh koulí a vytrvalostní běh byl na 800m pro dívky a 1500m pro chlapce. Výprava byla úspěšná a do okresního kola, které následovalo hned vzápětí, a to v Litomyšli v úterý 10. 5. postoupily hned tři týmy – mladší žáci a žákyně a s přehledem také starší žáci. I v okresním kole jsme byli svědky hezkých atletických závodů a osobních rekordů. Družstva potvrdila, a navíc i zlepšila své celkové bodové skóre, což se promítlo do dalšího postupu, tentokrát už pro dva z nich. Starší žáci postupovali automaticky z prvního místa do krajského kola a mladší žákyně postoupily z druhého místa díky bodovému součtu. Čekaly nás další atletické boje, tentokrát na stadioně ve Svitavách ve čtvrtek 26. 5. Bohužel se nakonec kvůli zdravotním komplikacím zúčastnilo pouze družstvo mladších děvčat, které skončilo na krásném třetím místě. Všem zúčastněným blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Výsledky: okresní kolo – Litomyšl 10. 5. 2022, krajské kolo – Svitavy 26. 5. 2022