Úspěch v Ekonomické olympiádě – jdeme do finále

Dne 7. února 2018 se naši studenti, Ondřej Dostál (8. P) a Jiří Konvalinka (4. A), zúčastnili krajského kola Ekonomické olympiády, které se konalo na Krajském úřadě v Hradci Králové. Ekonomická olympiáda je celorepubliková postupová soutěž, která testuje studenty středních škol ve znalostech z ekonomie a financí. Na organizaci soutěže se podílí odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB). Letos se školních kol zúčastnilo více jak 10 000 studentů z 235 škol.

I přes velkou konkurenci, především ze středních ekonomických škol, se Jirka Konvalinka probojoval až do finálového kola mezi nejlepších 50 studentů z celé republiky.
Oběma účastníkům krajského kola děkujeme za výbornou reprezentaci školy a Jirkovi přejeme hodně štěstí a úspěchů ve finálovém kole, které bude probíhat 21. června 2018 v reprezentativních prostorách České národní banky v Praze.