Týden s Youth 4 Impact

Máme za se sebou týden s projektem Youth 4 Impact, který probíhá pod záštitou mezinárodní organizace AIESEC.

V rámci tohoto projektu naši školu navštívilo 6 stážistů z Indie, Srí Lanky, Mexika, Turecka a Thajska. Mladí lidé představovali prostřednictvím prezentací své země, zvyky, kulturu, sociální či ekonomickou situaci, ale také sami sebe, své rodiny a koníčky. V odpoledních hodinách trávili stážisté čas s našimi studenty, zúčastnili se geografické exkurze společně s třídami 2A a 6P a své země a jejich tradice, včetně ochutnávky typických jídel, prezentovali na neformálním večerním setkání, tzv. Global Village. Pozvání na Global Village přijala také naše nová lektorka angličtiny z USA, Jennifer Ontko.

Celý projekt probíhal v anglickém jazyce, a tak kromě poznávání nám dosti vzdálených zemí měli studenti také možnost komunikovat v cizím jazyce a navazovat nová přátelství a kontakty. Atmosféra, která se dá vycítit z fotografií, jasně vypovídá o tom, že jak stážisté, tak naši studenti si projekt velmi užili a byl pro ně oboustranně přínosný.

Chtěli bychom velmi poděkovat hostitelským rodinám, které se stážistů na týden ujali, spolku Pontopolis za poskytnutí prostor pro uspořádání Global Village a Sdružení rodičů a přátel školy za poskytnutí finančního příspěvku.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_7473-1024x768.jpg.