STUDENTSKÉ VOLBY

Ve dnech 20. a 21. září se na našem gymnáziu uskutečnily studentské volby. V rámci projektu Jednoho světa na školách si studenti starší patnáct let mohli vyzkoušet volbu politické strany do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Volily se stejné politické subjekty, které budeme volit v říjnových volbách. V naší škole se voleb zúčastnilo celkem 73 studentů (z 221 možných voličů).

A jak to dopadlo? Na prvním místě se umístilo volební uskupení Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) s 30 hlasy (42,25%) a na druhém místě Piráti a Starostové s 25 hlasy (35,21%). Třetí a čtvrté místo obsadily se shodným počtem hlasů (4) SPD a Strana zelených. Velké díky patří volební komisi ve složení Tomáš Kocanda, Michal Jílek, Eliška Nykodýmová, Anežka Vargová za organizaci voleb a sčítání hlasů.