SOUTĚŽ MLADÝCH PŘEKLADATELŮ – JUVENES TRANSLATORES

V letošním školním roce se usmálo štěstí na naši školu. Formou losování se vybírá každý rok 21 škol z celé České republiky, které se mohou zúčastnit překladatelské soutěže pro studenty středních škol, kterou pořádá Evropská komise pro školy v rámci EU. Zájemci ze strany studentů prošli zahřívacím školním kolem a z těchto účastníků bylo vybráno pět nejlepších překladatelů. Kritériem hodnocení není jen správnost překladu, ale podstatnou roli hraje také kreativita a nápaditost překladu v češtině. (číst dál)

25.11. 2021 od 10 do 12 hodin nás budou online formou v rámci EU reprezentovat tito studenti:

Říhová Barbora, Navrátilová Ester, Prchal Daniel, Tichý Adam (překlad z angličtiny do češtiny) a Nina Kysilková (překlad z němčiny do češtiny).

Držíme jim palce a přejeme lehkost a jazykovou  nápaditost při soutěžním překladu.