Skvělé výsledky ve fyzikální olympiádě

I letos se můžeme radovat z opravdu skvělých výsledků našich žáků, kteří se zapojili do řešení fyzikální olympiády. Ta probíhala za současných podmínkách stejně jako ostatní soutěže on-line formou.

V kategorii Ekterá zahrnuje žáky devátých tříd a příslušných ročníků víceletých gymnáziídosáhl absolutního úspěchu Jáchym Chadima z kvartykdyž v krajském kole suverénně zvítězil s plným počtem bodů. Již dříve přitom Jáchym zazářilkromě jiných soutěží také v matematické olympiáděkde obsadil neméně hodnotné 3. místo v kraji.

Za starší ročníky nás skvěle reprezentovala v kategorii C Anežka Vargová z 2.Akterá se v krajském kole umístila na 3. místě. Nelze přitom nezmínitže Anežkapodobně jako Jáchym Chadimakromě dalších soutěží zabodovala i v matematické olympiáděkde taktéž vybojovala medailové třetí místo v krajském kole kategorie B. (číst dále)

V kategorii B fyzikální olympiádyurčené pro žáky třetích ročníků středních školdosáhl nejlepšího výsledku ze všech soutěžících v krajském kole Michal Mrkos z 3.A a právem si tak vydobyl první místo. Ve stejné kategorii se potom na pěkném 8. místě v kraji umístil ještě Aleš Jílek ze septimy.

Michal Mrkos si navíc letos vyzkoušel i nejvyšší a nejobtížnější kategorii A pro žáky čtvrtých ročníků středních škol a díky 6. místu v krajském kole mohl naši školu reprezentovat i v ústředním kole FOkde sbíral zkušenosti a měřil síly s nejlepšími mladými fyziky v republice. Nejobtížnější kategorie A se za naši školu dále zúčastnili také Martin Kysilka z 4.Akterý v krajském kole skončil na krásném 8. místě následován Tomášem Indruchem z oktávy na 9. místě.

Všem našim soutěžícímkteří museli k dosažení tak hezkých výsledků obětovat velké množství svého volného časusrdečně gratulujeme a moc děkujeme za reprezentaci školy. Přejeme jim takéaby získané dovednosti práce v podmínkách ztížených letošní situací dokázali dobře využít i ve svém budoucím studijním a profesním životě.