Republikové finále OV 2023

Na konci prvního zářijového týdne jsme s našimi mladými všestrannými sportovci vyrazili opět do Brna na Republikové finále odznaku všestrannosti. Tento fenomenální postup v kategorii družstev se podařil našim studentům již podruhé a navázali tak na loňský úspěch. V Brně nás reprezentovali tito studenti:

Dívky: Soňa Tišlová, Klára Lichtágová, Anna Pešinová, Anežka Kratochvílová

Chlapci: Petr Hradecký, Milan Jirouš, Petr Kysilka, Jáchym Švejda

Kategorie jednotlivců ročník 2008: Vojtěch Král

Tato téměř třídenní sportovní akce, která se konala na krásném atletickém stadionu VUT v Brně, byla pro všechny zúčastněné opravdu fyzicky náročná. Ve čtvrtek závodníci absolvovali prvních 5 disciplín (60m, skok daleký, shyby/2 min, medicinbal a švihadlo/2 min) a druhý den v pátek zbylých 5 disciplín (trojskok z místa, míček, kliky/2 min, leh-sedy/2 min a 1000m, nebo driblink, či plavání /2 min). Kromě velké dřiny bylo ale pro závodníky připraveno v tzv. „Beactive vesničce“ spousta velice netradičních atraktivních doplňkových aktivit, které si mohli na vlastní kůži vyzkoušet.  Studenti se také aktivně účastnili působivého slavnostního nastoupení, mohli vidět v akci vojenské parašutisty při přesných seskocích na stadion, hromadně si zatancovali zumbu na zahřátí před závodem, a navíc zde mohli potkat spoustu našich bývalých i současných úspěšných sportovců či olympioniků. Všechny tyto osobnosti mohli osobně poznat a také od nich získat cenné podpisy.

Za studenty:

RF odznaku všestrannosti bylo určitě skvělým zážitkem pro učitele i pro nás jako žáky. Prostředí a atmosféra nás vyhecovala k lepším výkonům, takže si téměř všichni udělali osobní rekordy. Volný čas mezi disciplínami jsme trávili v olympijské vesničce, kde jsme si mohli zkusit spoustu aktivit, například paralympijské sporty. V rámci závodu byla i autogramiáda, kde jsme se mohli setkat s mnoha známými olympioniky.

I když byla tato soutěž velmi fyzicky náročná (při poslední disciplíně jsme umírali), tak atmosféra byla prostě skvělá, my jsme si to moc užili a přáli bychom každému sportovci, aby mohl takový podobný  závod také zažít.

Soňa Tišlová

Myslím, že si naši studenti tuto velkolepou sportovní akci opravdu užili. Spousta z nich překonala svá osobní maxima a společnými silami vybojovali v soutěži smíšených družstev krásné 22. místo. Nutno podotknout, že i jako jednotlivci ve svých věkových kategoriích vybojovali úctyhodná umístění.

Vojtěch Král (2008): 10. místo (20)

Petr Hradecký (2009): 42. místo (133)

Petr Kysilka: (2009): 86. místo (133)

Milan Jirouš (2010): 7. místo (26)