Projekt Bořiči mýtů

Milí studenti, čerstvé absolventky našeho gymnázia, nyní studentky psychologie, Andrea a Katka vás zvou na projekt Bořiči mýtů (Myth Busters), který připravili studenti v rámci Asociace Studentů Psychologie.

Předávám informace o projektu, tak, jak mi jej představily Katka s Andreou:

Většině z Vás se pod názvem Bořiči mýtů vybaví seriál, kde Adam a Jamie testovali, zda jsou známé mýty pravdivé či ne. My jsme si pro Vás pod záštitou Asociace Studentů Psychologie připravili podobný koncept, který jsme zaměřili na známé mýty o psychologii. Představíme vám několik z těch nejznámějších a necháme vás, abyste se sami rozhodli, zda jim věříte nebo ne. „Je první odpověď v testu ta správná? Přitahují se protiklady?“  Odhalíme vám vědecké výzkumy, které je potvrzují anebo vyvracejí. V druhé části přednášky Vám představíme nejznámější experimenty a experimentátory.

Projekt proběhne on-line v Teamsu 5. a 6. vyučovací hodinu 13. listopadu v rámci profesní ZSV, účastnit se mohou také studenti Bipr. Na závěr programu se Katka s Andreou budou krátce věnovat zájemcům, kteří uvažují o studiu psychologie. Domluví se s nimi, jakým způsobem budou moc předat případné rady a zkušenosti –  jak se přihlásit ke studiu, kolik to stojí, z čeho se učit a prozradit nějaké triky, které samy při přípravě na přijímací řízení využily.

Zájemci, kteří nenavštěvujete uvedené profesní předměty a máte zájem o účast na akci, kontaktujte mě osobně (chat v Teamsu).