Okresní kolo matematické olympiády

V úterý 17. dubna se uskutečnilo okresní kolo 67. ročníku matematické olympiády v kategoriích Z6, Z7 a Z8. Soutěžící řešili 3 úlohy, mohli získat maximálně 18 bodů (každá úloha 6 bodů). Úspěšným řešitelem byl ten, kdo získal nejméně 9 bodů.

V kategorii Z6 se z naší školy do okresního kola kvalifikovalo 5 žáků z primy. Nejlépe si vedl Jáchym Chadima, který obsadil krásné 3. místo. Mezi úspěšné řešitele dále patřili Martin Chalupník (6. místo), Anna Andrlíková (11. místo) a Vojtěch Jílek (17. místo).

Ještě úspěšnější byla naše děvčata v kategorii Z7 (sekunda). Soutěž ovládla téměř bezchybná Lenka Feltlová, 3. místo si odvezla Aneta Justová, 9. skončila Anna Pallová a na 15. místě byla Alena Broklová.

Do okresního kola postoupili i tři naši studenti z tercie (Z8), ale v době konání soutěže byli na školní exkurzi.

Našim olympionikům gratulujeme, děkujeme za úspěšnou reperzentaci a přejeme další matematické úspěchy.

Výsledky Z6

Výsledky Z7