Není robot jako robot, někdy je to Ozobot – ITSW 08

Datum a čas události:

Pátek, 25. květen 2018 – 18:00Sobota, 26. květen 2018 – 7:00

UPOZORNĚNÍ: SEMINÁŘ BYLO NUTNÉ PŘESUNOUT NA 25. 5.

Seminář: S Ozobotem (po)škole!
Workshop: I programování robota může být zábava a rozhodně nemusíte být programátoři!
Náš host: Mgr. Hanka Šandová
Hanka Šandová působí na Gymnáziu Jana Keplera v Praze, kde učí informatiku a vede robotický kroužek. Dlouhodobě a systematicky se věnuje využívání robotů a robotických hraček ve výuce na všech úrovních. Pořádá různá školení a popularizační akce nejen pro učitele. Mimo to v loňském roce absolvovala "Vesmírnou akademii" v USA.

Přihlášky na workshop posílejte elektronicky na adresu feltlatgympolicka [dot] cz. Workshop je určen max. pro 10 lidí… kdo dřív napíše, ten má místo jisté 🙂

Co si vzít na workshop?

• Notebook nebo tablet, pokud nemáte můžete využít školní počítač
  • Nebudeme instalovat SW (nebudete potřebovat oprávnění k instalaci!)

Co bude hlavním předmětem workshopu?

• Ozobot je malý robot s českým srdcem, akční hrdina, jehož superschopností je sledování čáry, ale s Vámi toho dokáže mnohem víc. V rámci workshopu si ukážeme jak si Ozobota ochočit a řešit s ním různé úlohy. Naše řešení přeložíme do jazyka, kterému Ozobot rozumí. Programovat (čti malovat nebo skládat puzzle s příkazy) budeme pomocí fix nebo v prostředí Ozoblockly. Láká Vás robotika, ale nevíte, kde začít? Dají se s Ozobotem řešit stejné úlohy jako s jinými roboty? Tak si s námi pojďte hrát.

Workshop je plánován přes půlnoc, takže přenocujeme ve škole. Nezapomeňte jídlo a spacáky!

Více o koncepci ITSW najdete zde…