Odznak všestrannosti – postup do republikového finále

Obhajoba loňského postupu do Republikového finále v OV, tentokrát ale z fenomenálního prvního místa v kraji

Letos na jaře jsme se opět s našimi všestrannými studenty zúčastnili soutěže v Odznaku všestrannosti.

Do okresního kola jsme vyrazili se 13 studenty již 29.3. 2023 do Moravské Třebové. Počasí nám moc nepřálo, takže většina disciplín se musela konat uvnitř v tělocvičně namísto prostorného atletického stadionu ZŠ Palackého. V okresním kole se soutěžilo v těchto 5 disciplínách: hod medicinbalem, trojskok z místa, skoky přes švihalo/2 min, kliky/2 min a alternativní disciplína (výběr: driblink/2 min nebo běh na 1000 m).

Studenti opět prokázali obrovskou houževnatost a svými skvělými výkony si vybojovali postupové 2. místo v soutěži družstev a 5 individuálních medailí v jednotlivých kategoriích. Z jednotlivců se podařilo postoupit do kraje z druhého místa Adéle Biberlové.

Okresního kola se tedy zúčastnilo družstvo (ročníky 2009 a 2010) v tomto složení:

Soňa Tišlová, Klára Lichtágová, Anna Pešinová, Anežka Kratochvílová

Petr Kysilka, Petr Hradecký, Jáchym Švejda, Milan Jirouš

Jednotlivci (ročník 2008): Vojtěch Král, Filip Mlynář, Adéla Biberlová, Monika Jílková, Jana Luňáčková

V jednotlivých věkových kategoriích získali medaile tito studenti:

Zlato: Soňa Tišlová, Milan Jirouš

Stříbro: Adéla Biberlová, Petr Hradecký

Bronz: Jana Luňáčková

Krajské kolo se konalo 15. 5. 2023 také v Moravské Třebové a tentokrát se soutěžilo v těchto šesti disciplínách: hod kriketovým míčkem, běh na 60 m, skok daleký, shyby/ 2 min, leh – sed/2 min, alternativní disciplína (výběr: plavání/2 min, driblink/2 min nebo běh na 1000 m).

Počasí nám ani tentokrát moc nepřálo, ale i přesto se studentům závodilo velmi dobře a v nejedné disciplíně se jim podařilo překonat své osobní rekordy. Svým obrovským nasazením a perfektními výkony se našemu družstvu podařilo pokořit již několik let neporazitelné družstvo ze ZŠ Palackého Moravská Třebová a zcela zaslouženě vyhrálo. Povedlo se nám tedy navázat na loňský fenomenální úspěch a již podruhé v historii gymnázia postoupit do Republikového finále OV v kategorii družstev.

Krajského kola se tedy zúčastnilo družstvo v tomto složení:

Soňa Tišlová, Klára Lichtágová, Anna Pešinová, Anežka Kratochvílová

Petr Kysilka, Petr Hradecký, Jáchym Švejda, Milan Jirouš

Jednotlivci (ročník 2008): Adéla Biberlová

V jednotlivých věkových kategoriích získali medaile tito studenti:

Zlato: Milan Jirouš, Petr Kysilka

Stříbro: Petr Hradecký

Bronz: Soňa Tišlová

Soutěžilo se v těchto 6 disciplínách: hod kriketovým míčkem, běh na 60m, skok daleký, shyby, leh – sed, alternativní disciplína (výběr z plavání, driblinku nebo běh na 1000m).

I přes bolavé svaly a velkou únavu studenti tuto soutěž milují. Velkou motivací, ale zároveň výzvou je pro ně působivá republiková soutěž, která je opravdu „za odměnu“ pro ty nejvšestrannější sportovce, kteří dávají do svých výkonů úplně všechno a nebojí se sáhnout si na dno. Tato velice dobře organizovaná soutěž, ze které si studenti odváží mnoho zážitků, včetně setkání s některými známými českými sportovci, se bude konat první týden v září opět v Brně na stadionu VUT.

Jsem moc ráda, že jsme se letošního klání v Odznaku všestrannosti opět zúčastnili a že se ta píle, urputnost a vytrvalost studentům zase vyplatila. Všem zúčastněným patří velké poděkování za skvělou reprezentaci školy a v září budeme držet pěsti, aby se jim v Brně dařilo co nejlépe.

Na výkony našich studentů se můžete podívat zde:

Výsledky okresního kola OV

Výsledky krajského kola OV