Nejlepší přednáška o fake news!!!

Dne 2. 3. 2018 se na našem gymnáziu konala přednáška o mediální výchově, kterou vedl student Masarykovy univerzity Jan Švestka. Součástí přednášky byla i prezentace, kterou brněnský tým studentů vytvořil. Každý teenager asi zná pojem fake news, ale dokáže taky každý poznat pravdivou zprávu či najít důvěrný zdroj?

My už díky přednášce ano, za což můžeme být opravdu vděční, protože v dnešní době jsou fake news každodenním problémem. Vždycky si tedy ověřte informace, i když jste si zdrojem jistí.Přednáška trvala asi 90 minut a na jejím konci jsme si na třech článcích mohli vyzkoušet, jestli opravdu dokážeme fake news odhalit. Lektor také představil novou knihu a oznámil, že už ji stihli zpracovat herci z projektu Listování. Představení proběhne 28. března ve 20 h. v Divadelním klubu. Za celou třídu bych chtěla moc poděkovat za přednášku a už se těšíme na Listování.

Sára Vykypělová a Johanna Raaschová

Divadelní klub Polička
středa 28.03.2018 20:00
LiStOVáNí – Nejlepší kniha o fake news!!!

Média, politici, sociální sítě – ze všech těchto zdrojů se na nás neustále valí dohady o tom, kdo, jak a proč se nás snaží dezinformovat. Co ale často opakovaná spojení fake news, dezinformace a alternativní fakta zahrnují? Jedná se o fenomén posledních let, nebo jsou tu s námi, šikovně skryté, už dlouhá staletí? Jak je možné, že fungují? Kdo a proč je vypouští? A co je hlavní, jak se proti nim můžeme bránit? LiStOVáNí tak navazuje na úspěšnou adaptaci Ekonomie dobra a zla a přináší na jeviště opět další vysoce aktuální vědecko-naučný text, vtipnou, neotřelou scénickou formou.

Účinkují Alan Novotný a Jiří Ressler.