Nápoje PRIME

Milujeme naše děti a chceme pro ně to nejlepší, i když je to někdy drahé. Drahé ale ne vždy znamená dobré. A ne vždy to hned na první dobrou zjistíme. Dovolte mi pár informací o složení nápojů PRIME, které jsou už nějakou dobu IN.

Nápoje obsahují kokosovou vodu, stopové množství vitamínů a BCAA aminokyseliny, kromě toho ale také vyšší koncentrace povzbuzujících látek, jako např. kofein, izoleucin, leucin, valin, které jsou pro mladé lidi do 18 let naprosto nevhodné a mohou mít při užití více dávek fatální dopady.

Neuvážlivá konzumace nápojů PRIME může vést k projevům intoxikace jako je nespavost, zvracení, třes, zvýšený krevní tlak, tachykardie a srdeční arytmie, v ojedinělých případech smrt.

Výrobci pro propagaci svých výrobků využívají popularity influencerů, tedy známých osobností, především populárních mezi mladými lidmi v pro ně přirozeném prostředí sociálních sítí. Skrze sportovní, youtubovou a herní scénu se snaží vyvolat dojem, že jde o zdravé doplnění energie.

Výrobek je sice opatřen upozorněním, že jeho konzumace není vhodná pro osoby do osmnácti let, v České republice ale stále chybí dostatečná osvěta mezi mladými ohledně rizik užívání kofeinu ve vysokých dávkách.