Mladý talent Pardubického kraje pod taktovkou našich studentů

V pondělí 9. prosince 2019 proběhlo v sále Jana Kašpara Krajského úřadu slavnostní předávání cen Mladý talent Pardubického kraje 2019. Z bezmála sedmi desítek nominovaných studentů vybrala odborná komise dvacet oceněných talentů v kategorii základních a středních škol.

V kategorii I. – základní školy byla za své aktivity na předchozím stupni vzdělání vyznamenána Anežka Vargová, žákyně prvního ročníku, která ocenění získala v přírodovědném oboru především za své úspěchy na poli chemie.

Dvojnásobné zastoupení mělo poličské gymnázium mezi středoškolskými studenty v kategorii II. Mezi patnácti oceněnými aktivními a talentovanými studenty si pamětní list a finanční odměnu odnesli Ondřej Švanda za sportovní aktivity (mezinárodní úspěchy v šachu) a Michal Mrkos v přírodovědném oboru (chemie, fyzika, matematika).

Úspěchy studentů Gymnázia Polička podtrhl hudební doprovod studentské kapely The Minors Band (ZUŠ Bystré), ve které působí vedle Michala Mrkose ještě Petra Findejsová.

Reportáž z předávání Východočeské televize V1 je možno zhlédnout zde

Všem oceněným studentům gratulujeme a rádi je budeme podporovat v jejich dalších počinech.