Krajskou soutěž o nejlepší studentskou esej vyhrála Andrea Marešová

Stalo se už tak trochu tradicí, že se studenti našeho gymnázia účastní různých soutěží zaměřených na nejtěžší slohový útvar – argumentační esej. Nejinak tomu bylo i letošním roce, kdy Andrea Marešová, studentka 4. ročníku, zaslala svoji esej na téma: Je náboženství nepostradatelnou součástí lidského života, nebo se bez něj můžeme obejít? na Katedru filozofie Univerzity Pardubice. Odborná porota studentské práce posoudila a Andrea získala 1. místo.

Tímto bych jí i jménem ostatních kolegů ráda pogratulovala a poděkovala jí rovněž za každoroční reprezentaci školy v olympiádách z českého jazyka (letos dokonce i v krajském kole).

Andreo, přejeme ti hodně štěstí u maturitních i přijímacích zkoušek, kde jistě svoji schopnost výborně argumentovat zužitkuješ.

Zdena Kleinová

Vítěznou práci si můžete přečíst zde.