Hrají vaše děti Fortnite?

Možná? Ano? Víme všichni, o co jde? Jednoduše řečeno, hra založená na zabíjení. Je atraktivní a téměř zdarma, dá se lehce stáhnout. Co ale naše děti učí???

Dle wikipedie: Fortnite Battle Royale lze hrát samostatně nebo v malých skupinách (max. 4 hráči). Hráč se může rozhodnout zda chce hrát Solo (1 hráč), Duo (2 hráči) nebo Squad (4 hráči). Avšak cílem každého herního módu je zůstat ze 100 hráčů jako poslední naživu. Na začátku hry je 100 hráčů spuštěno z létajícího autobusu na mapu, na níž jsou náhodně generované zbraně, elixíry a další vybavení. Průběhem času se bezpečná zóna zmenšuje a hráči mimo tuto zónu (okolo probíhá bouře) dostávají body poškození (mohou i zemřít). Tak jsou přežívající hráči tlačeni do menších a menších prostorů a jsou nuceni se střetávat. Hráči mohou poraženým nepřátelům vzít vybavení.

Vyhrává ten, který jako poslední zůstane na živu.

A teď pár čísel:

250 milionů – celkový počet registrovaných hráčů na světě k březnu 2019.

53% hráčů spadá do věkového rozmezí 10-25 let.

68,8% dotázaných uvedlo, že si dokoupili dodatečný obsah.

2000 korun je průměrná částka za dokoupený obsah (zajímavé ale je, že dokoupené předměty mají jen kosmetické účely a neposkytují žádné výhody či úlevy při hře.)

6-10 hodin týdně je průměrná doba strávená hraním Fortnite.

9-letá dívka musela podstoupit odvykací léčbu. Hrála 10 hodin denně, převážně v noci, raději se během hraní opakovaně počůrala, než aby se vzdálila od obrazovky.

200 žádostí o rozvod uvedlo jako důvod závislost partnera na hraní Fortnite, a to ve Velké Británii za období leden- září 2018.

51 mrtvých a 50 zraněných si vyžádal teroristický útok na mešity ve městě Christchurch (Nový Zéland). Střelec Brenton Tarrant ve svém manifestu prohlásil: Fortnite mě naučil stát se zabijákem a tančit na mrtvých tělech mých nepřátel.

Doporučuji: Najděte si chvilku, sedněte si se svým dítětem a zeptejte se ho, jak se baví na počítači, co hraje, co je principem hry, atd.