Ensemble Inegál v Lichtenštejnském paláci

V pátek 16. prosince jsme se s děvčaty ze školního pěveckého sboru Juliettes vypravily na koncert Ensemble Inégal do Lichtenštejnského paláce v Praze, který se uskutečnil v rámci festivalu Dny Bohuslava Martinů. Před koncertem jsme navštívily výstavu Slavní čeští skladatelé v Národním muzeu, kde Česká televize právě natáčela operu Zabijačka s podtitulem „Hladový je vždycky smutný, nacpat bříško, to je nutný“. Tuto operní performanci Jiřího Havelky a Víta Bělohradského připravil soubor Vosto5 ke končícímu českému předsednictví v Radě Evropské unie. Další umělecké zážitky jsme načerpaly v galerii ART na Staroměstském náměstí a na výstavě fotografií Dany Kyndrové a Radovana Bočka s tematikou odsunu sovětských vojsk a „Sametové revoluce“ v Respiriu HAMU. Prošly jsme se zasněženou a vánočně vyzdobenou Prahou. V historickém centru dívky několikrát zazpívaly koledy, což vždy vyvolalo příjemnou reakci kolemjdoucích.

Ellen Erbesová