Ekonomická olympiáda

Ekonomická olympiáda, dnes již mezinárodní soutěž, je projekt, který se zaměřuje na rozvoj finanční a ekonomické gramotnosti žáků základních i středních škol. Všichni účastníci si tak mohou zmapovat své znalosti z oblasti ekonomie, ale také se dozvědět něco nového a načerpat spoustu užitečných informací. 

Finálové kolo již pravidelně probíhá v České národní bance, takže motivace pro „budoucí“ ekonomy je veliká. I během krajských kol probíhá spousta tematicky zaměřených přednášek, které jsou příjemným zpestřením programu samotné soutěže.  

Již VII. ročníku Ekonomické olympiády se letos ve školních kolech zúčastnilo celkem 30800 studentů z 503 škol napříč ČR, z toho do krajských kol postoupilo 1270 studentů. 

I naši studenti si zkusili ověřit své znalosti z ekonomie a do krajského kola postoupili celkem tři, Adam Tichý (8.P), Tomáš Kocanda (4.A) a Martina Pokludová (4.A). Krajského kola, které se konalo 9.2.2023 v prostorách Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice, se z naší školy nakonec kvůli vytíženosti maturantů zúčastnil pouze Tomáš Kocanda. Tomáš ale ukázal, že i studenti všeobecného gymnázia mohou konkurovat studentům z ekonomických škol a umístil se na krásném 11. místě. Tomášovi to na postup do finálového kola bohužel nestačí, ale i tak blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.   Jana Novotná