Absolventi studentům

V měsíci únoru proběhly dvě setkání současných studentů s absolventy gymnázia. Bývalí studenti přišli prezentovat vlastními slovy obory, které studují. Adam Hurych pohovořil o oboru Experimentální biologie Univerzity Palackého v Olomouci. Adam přiblížil i další příbuzné obory na přírodovědecké fakultě. Dále zájemci z řad našich studentů mohli vyslechnout informace o oborech na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Eliška Tlustá a Barbora Šmídová sdílely své dojmy a poznatky z oboru vedoucího k získání profesní kvalifikace zdravotně sociálního pracovníka. S Eliškou a Bárou pak pokračovaly workshopy, kde si studenti třetích ročníků vyzkoušeli pomůcky, které přibližovaly, jak se cítí lidé s určitým typem hendikepu. Studenti hráli sluchové pexeso, chodili se slepeckou holí nebo si zkoušeli brýle ukazující různé vady zraku.

Děkujeme bývalým studentům za přednášky!

Za studenty gymnázia,

Andrea Trnková