Do třetice všeho dobrého

Do třetice všeho dobrého se často říkává. Doufáme, že to bude platit i pro náš nově získaný grant v rámci klíčové aktivity 1 programu Erasmus+. Projekt pod názvem ELLE (European Lifelong Learning for Everyone – Evropské vzdělání pro všechny) 2019-1-CZ01-KA101-060284 jsme podali na přelomu ledna a února 2019 a v květnu jsme se dozvěděli, že byl schválen a získali jsme pro školu grant ve výši 27396 eur. Tyto peníze poslouží k financování devíti výjezdů pedagogů do zahraničí za účelem absolvování odborných a metodických kurzů, stínování práce kolegů na zahraničních školách a také vylepšování jazykových dovedností. Snažíme se, aby účast na programu byla dostupná pro všechny, a také se nám daří postupně rozšiřovat cílovou skupinu účastníků.

Kurzy představují jednu z mála forem dlouhodobějšího systematického vzdělávání v cizím jazyce, které by si jinak škola ze svého rozpočtu nemohla dovolit. Kromě odborných dovedností a znalostí je jednou z devíz také vylepšování jazykových dovedností pedagogů.

Další podrobnosti a zprávy o průběhu projektu pravidelně najdete na webových stránkách školy a také v městských novinách Jitřenka.