Den s DofE

Odměnou na závěr roku pro všechny Dofáky i ostatní studenty naší školy je Den s DofE. I letos jsme studentům nabídli workshopy spojené se 4 oblastmi DofE. Naše pozvání přijali ostřílení expedičníci, dokonce i námořník Rudolf Krautschneider. Dovednost učit se cizím jazykům představila polyglotka Lucie Gramelová či dovednost „nadyzajnovat“ svůj život Veronika Marešová. Rukodělné techniky nabídla Mozaika Polička a za dobrovolnictví přijala pozvání Charita Polička či Irina Daineka, bývalá ředitelka charitativní organizace na Ukrajině. Toto je jen malý výčet úžasných lektorů a organizací, které se do našeho Dne s DofE zapojili. Všem bychom moc rádi ještě jednou touto cestou poděkovali. Bez vzájemné spolupráce a dobré vůle bychom takovou akci nikdy nedokázali uspořádat.

Jsme také vděční, že pozvání na Den s DofE i letos přijali i studenti a vedoucí z jiných škol, jako například ze Střední zdravotnické školy Pardubice, Střední školy stavební Vysoké Mýto, z Gymnázia Moravská Třebová, Gymnázia Svitavy či Gymnázia Jevíčko. Den s Dofe navštívil také radní Pardubického kraje pro školství Josef Kozel a naše regionální manažerka Lisa Kořínek.

Věříme, že si naši studenti, všichni Dofáci, lektoři i hosté atmosféru Dne s DofE u nás na gymnáziu užili a vzájemně se inspirovali.

Barbora Pejcharová