Andrea Marešová druhá v okresním kole olympiády v českém jazyce

V úterý 29. ledna se ve Svitavách uskutečnilo okresní kolo olympiády v českém jazyce. Tradičně se soutěží ve dvou kategoriích. První je určená studentům 8. a 9. tříd ZŠ a paralelních tříd gymnázia a druhá studentům středních škol bez rozdílu věku. Ze školního kola, které se na našem gymnáziu konalo již na přelomu listopadu a prosince, postoupili do „okresu“ v první kategorii Jakub Andrlík a Nikol Bočková (oba 4. P) a v druhé kategorii Andrea Marešová (4.A) a Klára Pallová (5.P).

Nejlépe se dařilo Andree; obsadila v konkurenci 19 studentů z 8 středních škol svitavského okresu druhé místo a postupuje do kola krajského. Výborného výsledku dosáhla i Klára Pallová, ač teprve v kvintě, tedy 1. ročníku SŠ, obsadila 10. místo.

Dařilo se i Jakubovi a Nikol. V jejich kategorii byla konkurence daleko „tvrdší“. Okresního kola se zúčastnilo 39 žáků z 24 základních škol a gymnázií svitavského okresu. Jakub s Nikol obsadili osmnácté, respektive devatenácté místo, když jejich bodové skóre se lišilo pouze o půl bodu.

Studentům gratulujeme k jejich úspěchům a Andree přejeme hodně štěstí do krajského kola.