Aktuální informace k přijímacímu řízení na VŠ a k maturitě z www.kampomaturite.cz

Milí studenti, zájemci o studium na VŠ – zpozorněte:

28. 2. 2019 uzavírá příjem přihlášek 36 fakult veřejných a státních vysokých škol. Konkrétní termíny pro rok 2019 maturanti najdete v kalendáři na http://vysokeskoly.com/kalendar-akci-1/

Podání přihlášek na vysokou školu má svá úskalí. Náš článek shrnuje tipy, jak vyplnit přihlášku, a další důležité body.

Dny otevřených dveří v únoru pořádají například Právnická fakulta UK, UTB, VŠTE ČB, OSU nebo Policejní akademie ČR. Celkový přehled i chronologicky řazené akce VŠ najdou studenti zde

Aktualizovány jsou e-booky, které mohou studenti zdarma stáhnout na www.kampomaturite.cz/e-booky – jak se dostat na obor psychologie, právnické fakulty, medicínu nebo jak zvládnout testy TSP a OSP. E-booky obsahují informace k náplni přijímacích zkoušek, termíny pro rok 2019 a vzorové testy pro dané obory.

Připravena je nová infografika – Jak udělat maturitu – pdf verze je ke stažení zde.

Články k nejžádanějším oborům VŠ ve webové verzi (psychologie, PAČR, lékařské fakulty, práva, TSP a OSP) uvádějí také odkazy na vzorové testy a varianty přijímacích zkoušek z minulých let, zveřejněné na stránkách vysokých škol.

V článku o státní maturitě 2019 jsou již doplněny konkrétní termíny konání didaktických testů a písemných prací společné části MZ na jaře 2019. Maturanti u nás naleznou také kompletní testy CERMAT z minulých let.